Ile kosztuje strona internetowa

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej to podstawa. Nawet w dobie social-mediów strona nie straciła na wartości. Podkreśla ona wiarygodność, ułatwia znalezienie cennych informacji.
Strona powinna oczywiście być na czasie. Zdarza się, że firma stworzyła stronę kilka-kilkanaście lat temu, jest ona przestarzała i nawet odstrasza zamiast zachęcać. A więc gdy ustaliliśmy już że nowoczesna strona jest potrzebna – to kiedy już zdecydujesz się ją stworzyć lub odświeżyć, zapewne pojawi się pytanie ile kosztuje strona internetowa?

Przeglądając czeluści internetu możesz znaleźć ogromny rozrzut cen. Ile kosztuje strona internetowa? Są oferty za kilkaset złotych, za 1000-1500 i więcej. A jak bardzo się uprzeć to znajdziesz ludzi którzy stworzą stronę za darmo. W czym więc tkwi istota zagadnienia? Czemu dobra strona internetowa ma kosztować kilka tysięcy ?

ile kosztuje strona internetowa

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie.  Jest wiele aspektów wpływających na cenę. Wiele zależy od tego jakiego typu strona ma to być – czy prosta wizytówka czy strona z kilkoma zakładkami czy ma zawierać portfolio i blogiem, sklep internetowy, platforma kursów online, system rezerwacyjny.  Ważny jest też poziom rozbudowania i zróżnicowania podstron, ilość wersji językowych oraz dodatkowe funkcjonalności. Cena wzrasta wraz z doświadczeniem i poziomem umiejętności. Owszem, można poprosić syna kolegi bo „jest dobry w komputery”. Tylko czy na pewno umie on stworzyć dobrą technicznie stronę, która będzie do tego estetyczna ?

Każdy doświadczony twórca stron może pochwalić się portfolio wykonanych stron różnego typu.
Na co należy zwrócić uwagę (a u nas zawsze jest to w standardzie)

 • Projekt strony stworzony indywidualnie (nie będzie z gotowego szablonu) 
 • Pomoc w wybraniu odpowiedniego hostingu
 • Zapewnienie pełnej funkcjonalności strony – resaponsywność, działanie na telefonach
 • Optymalizacji wydajności
 • Przygotowanie strony pod działania SEO (pozycjonowanie)
 • Pomoc z obsługą po zakończeniu realizacji,
 • Szkolenie z obsługi strony www,

Aktualizacje i opieka

Tak samo jak ważna jest jakość realizacji przy budowie strony, ważne jest by po zakończeniu prac można było umówić się na wsparcie techniczne oraz opiekę nad stroną.

Z naszej strony możliwe są:

 • pomoc techniczna w przypadku awarii
 • wykonywanie kopii bazy danych i całej strony (backupy)
 • zabezpieczenie przed wirusami.
 • regularne aktualizacje wtyczek i całego WordPress.
 • pomoc w wybraniu nowych funkcjonalności.
 • zmiany lub aktualizacje treści.

Jakie strony internetowe robimy

Strona firmowa – od 3000 zł…

Najistotniejszym aspektem w wycenie strony jest to czy projekt będzie autorski, indywidualny czy może z gotowego szablonu. Gotowe szablony są na pewno tańsze. Ale ograniczają do jednej, konkretnej estetyki. A koszt modyfikacji szablonu często jest nieopłacalny. Poza tym czy na pewno chcesz mieć taką samą stronę jak wiele innych firm?

Dlatego my robimy tylko projekty indywidualne. Każda strona, którą tworzymy jest w pełni edytowalna – oznacza to, że w każdej chwili możesz dokonywać na niej samodzielnych zmian treści, grafik czy nawet wyglądu.

Czynnikiem mocno wpływającym na cenę jest też ilość podstron – czy ma być ich 5, 10 czy może 20-30. To kolejne godziny projektowania, przygotowywania treści czy grafik. Nawet jeśli te strony są podobne, to wymagają czasu w edycji.

Istotne też jest czy dostaniemy gotowe teksty oraz komplet zdjęć. W sytuacji gdy trzeba stworzyć treści od zera, do tego zakupić wszystkie zdjęcia lub wykonać sesję może okazać się że jest to największy koszt w stworzeniu całej strony.

Dlatego też zawsze współpracę rozpoczynamy od szczegółowego briefu na podstawie którego określamy finalną cenę.

Blog na stronie www - 1000 zł

W przypadku bloga tworzymy estetyczny , spójny z resztą strony system prezentowania listy wpisów oraz pojedynczego wpisu. Do tego dochodzi ustawienie kategorii , filtrowanie. Czyli wszystko co potrzebne jest w firmowym blogu dla klientów.

Sklep internetowy - od 3000 zł

Jeśli chcesz rozbudować stronę o sklep internetowy – jest taka możliwość. Również tutaj jest wiele zmiennych wpływających na cenę. Mamy integracje z systemami płatności, firmami wysyłkowymi, programami magazynowymi, porównywarkami, systemami marketingowymi, newsletterem itp.

Jak widzisz, to ile kosztuje strona internetowa zależy od wielu aspektów.

Pamiętaj, że strona jest ważnym elementem wizerunkowym, informacyjnym, ale przede wszystkim sprzedażowym. Dlatego zdecydowanie lepiej wybrać profesjonalną agencję niż ryzykować pozorną oszczędność.